Класифікація замків

Залежно від способу установки замку в сталеві двері

Вкладні замки встановлюються всередині дверного полотна за допомогою гвинтів безпосередньо за корпус. У торцевій частині дверного полотна проробляються спеціальні круглі отвори необхідного діаметра для виходу ригелів замка. Перевагами вкладного замку є те, що він не змінює зовнішній вигляд самих дверей, а також підвищує її стійкість до зламу при механічних впливах. Недоліком даного виду замку є необхідність розбирання двері при його ремонті.

 

Врізні замки. Для монтажу подібного виду замку в конструкції дверної коробки роблять отвір, куди вкладається замок і кріпиться за лицьову частину. Роль лицьової частини у вкладному замку грає безпосередньо дверне полотно. Явною перевагою врізних замків є їх непомітність, іншими словами вони не кидаються в очі і не псують зовнішній вигляд дверей. Але, ось коли можуть виникнути проблеми, так це при заміні окремого механізму або всього замку в цілому, оскільки виразний замок вважається найбільш складним для монтажу.

Накладні замки. Встановлюються на зовнішню сторону дверного полотна, при цьому змінюючи загальний вигляд дверей. Зовні накладної замок, як і інші види замків, замикається за допомогою ключа, а зсередини передбачається два варіанти закриття - ключем або поворотною засувкою. Явним достоїнством даного виду замків є простота і зручність монтажу. Накладні замки не руйнують цілісності структури дверної стулки, що також говорить про їх перевагу над вкладними і врізними замками.

Навісні замки. При монтажі навісного замка на дверне полотно і дверну коробку встановлюють спеціальні скоби, куди протягується дужки замка. Крім непривабливого вигляду навісних замків, вони ще більше схильні до злому, ударних впливів. Для розкриття такого замку немає необхідності підбирати ключ, досить застосувати примітивний спосіб - лом, або просто камінь.

 

Залежно від призначення

Замикаючі замки. Основною функцією такого замку є замкнути двері, тобто закрити її за допомогою ключа. Такий замок не має язичка, який би фіксував двері в закритому стані. Тому при замиканні двері можуть виникнути деякі труднощі: необхідність фіксувати двері самостійно, тобто підтримувати її плечем. Найчастіше замикають замки встановлюються в якості додаткових верхніх.

Фіксуючі замикаючі замки. Набагато зручніші у використанні, оскільки в їх конструкції передбачений язичок, який збирається за допомогою ручки дверей. Язичок і виконує функцію фіксації двері в закритому положенні. Але в даному виді замку є і замикає частина у вигляді ригелів. Такі замки є, як правило, нижніми, і встановлюються як основні.

 

Залежно від системи замикання

Сувальдні замки. Основна секретна частина такого замка представляє собою набір сувальд або плоских пластин, які мають вирізи, що відповідають своєму ключу. Для того щоб відкрити замок, необхідно вставити ключ в сердечник, після чого сувальди під дією зубчиків ключа шикуються в необхідне положення, єдине для даного замку. Лише збіг всіх вирізів сувальд зубчикам ключа дозволяє відкрити замок, в іншому випадку це зробити неможливо. Надійність такого замка залежить від кількості сувальд: чим більше, тим важче буде підібрати відповідний ключ.

 

 

Циліндрові замки. Корпусом механізму такого замку є циліндр, усередині якого міститься набір рухомих штифтів (стрижнів циліндричної форми) з різною довжиною і приєднаних до них спіралеподібних пружин. Крім цього механізм циліндрового замку має заглушки, які закривають отвори для штифтів в корпусі замку. Замикання такого замка здійснюється шляхом повороту ключа в циліндрі, після чого штифти шикуються по заданій висоті.

 

В окрему групу слід віднести моноблок. Такий тип замка є комбінованим, що має на увазі наявність двох замикаючих механізмів в одному корпусі. Явною перевагою такого замку є економія грошей за рахунок того, що купується фактично один замок, але виконує він свої замикаючі функції за двох.

 

Моноблок також має свої різновиди. Такий тип замка може бути двосистемних, це означає, що він укомплектований різними замикаючими механізмами (наприклад, сувальдний і циліндровий). Крім того, моноблок може мати залежні і незалежні системи замикання. Залежна система передбачає неможливість відмикання одного замку, перш ніж не було відкрито другий. У незалежних моноблоків замки працюють автономно один від одного. 

2016-08-24 12:51:13