Як встановити міжкімнатні двері

Основні етапи встановлення. На що звернути увагу і як перевірити якість роботи?

Підготовка.  Коли встановлювати? Установка міжкімнатних дверей здійснюється на завершальному етапі ремонту. Потрібно, щоб у квартирі було укладено підлогове покриття, завершена обробка стель, підлоги і стін. А ось з плінтусами поспішати не варто, адже їх доведеться підводити впритул до дверної лиштви. Заміна міжкімнатних дверей в квартирі також потребує підготовки.

 

Замір прорізів. Компанії, які торгують дверима, як правило, безкоштовно надають послуги заміру отвору. Виробник знає особливості обраних виробів, а також застосовуваної технології монтажу і повністю відповідає за те, щоб якісно влаштувати двері в отвори. При самостійному вимірі є ризик помилки.

Монтаж. Встановлювати двері повинні кваліфіковані фахівці. Краще довірити ці роботи бригаді з фірми, де Ви купували двері. Моделі з попередньо встановленою фурнітурою (врізаними на заводі петлями і замком) зможуть встановити майстри-обробники широкого профілю, але за їх роботою доведеться стежити особливо ретельно.

 Етапи встановлення.  Фурнітура. Дверні блоки більшості вітчизняних виробників вимагають встановлення фурнітури, а також запилювання стійок коробки під кутом 45 °. Саме з цього, мабуть, відповідального і пильного етапу починається встановлення міжкімнатних дверей. Як правило, спочатку за допомогою навскісника лаштують деталі коробки, а потім в ній і в полотні ручним фрезером оздоблюють пази під петлі і замок. Важливо, щоб глибина пазів під петлі точно відповідала товщині карт. Корпус замка повинен вільно входити в призначене для нього гніздо - інакше механізм може заїдати. Вибирати пази стамескою виробники не радять: цей інструмент погано підходить для роботи з композитними матеріалами, з яких виготовлені деталі дверних блоків. Установка коробки. Коробка повинна бути надійно зафіксована в отворі. Для цього використовують рамні дюбелі або монтажні пластини (не менше трьох кріпильних елементів на стійку). Перевага пластин в тому, що їх абсолютно не видно. Капелюшки дюбелів ховають під картами петель або під ущільнювачем, а якщо це неможливо, то закривають декоративними заглушками. Закріпивши коробку, навішують полотно, а потім перевіряють рівномірність зазору по його периметру, а також роботу петель і замка. Тільки після цього щілину між стіною і коробкою заповнюють монтажною піною (якщо він виявляється дуже вузький - герметиком). Кріпити коробку до стіни тільки за допомогою піни або герметика не дозволяється. Монтаж лиштви і добору. Для додання закінченого вигляду дверного отвору використовують лиштву та добірні планки (добори). Останні необхідні, якщо товщина стіни перевершує ширину (монтажну глибину) коробки більш ніж на 30 мм. Сьогодні двері комплектують в основному телескопічними добором і лиштвами. Вони мають гребеневі з'єднання, які дозволяють уникнути зазорів і точно підігнати ширину додаткової планки під товщину стіни (зазвичай система регулюється в межах 20 мм). Добори і лиштву найкраще приклеїти до стіни силіконовим герметиком - тоді в разі потреби їх можна буде демонтувати без пошкоджень.

 

Перевірка. Приймаючи роботу у монтажників, переконайтеся, що: полотно при закриванні не дряпає коробку і по периметру прилягає до ущільнювача;

прочинена стулка залишається в тому ж положенні (не відкривається і не закривається сама собою) - значить, двері встановлена ​​рівно;

при закриванні дверей язичок замка м'яко, без удару заходить в корпус, і фіксатор теж працює без проблем.

2016-08-17 08:16:35