Класифікація клямок

Крім виконання свого прямого призначення, дверні ручки також повинні гармонійно поєднуватися з дизайном інтер'єру. На сьогоднішній день у продажу є безліч різноманітних дверних ручок. Серед дверних ручок виділяють стаціонарні, натискні і ручки-ноби.

 

Натискна клямки. Змушує рухатися язичок дверного замка, в результаті чого двері відкриваються або закриваються. Через це натискну дверну ручку встановлюють тільки в тих випадках, коли в двері вбудований замок з язичком.

Натискні клямки.  Бувають із суцільною накладкою і з роздільними накладками. Якщо в двері вмонтовано замок з фалевой засувкою або засувом, який приводить в дію поворот ключа, то використовують натискні ручки із суцільною накладкою. При покупці даної дверної ручки, обов'язково зверніть увагу на відстань між віссю замкової щілини і віссю ручки. Коли підбирається натискна ручка з роздільними накладками, немає необхідності враховувати міжосьова відстань, оскільки враховують тільки розмір накладок.

Необхідно звертати увагу, щоб дверна ручка і механізми з фіксаторами давали можливість відімкнути двері в екстреному випадку. Для таких випадків на лицьовій стороні фіксатора натискних ручок проробляють проріз, в разі необхідності замкнені двері можна відкрити викруткою або будь-яким іншим плоским предметом.

Поворотні клямки. Різновидом натискних ручок є ручки-ноби. Вони мають кулясту форму. Ручки-ноби мають механізм дії аналогічний натискним ручкам, тільки потрібно повернути кульку для того, щоб привести в дію засувку. Цим обумовлено ще одна назва цих ручок - поворотні. Поворотні ручки зазвичай обладнуються кнопкою, натиснувши на яку дверна ручка блокується на протилежному боці. За допомогою ключа або відмички ці двері можна відкрити із зворотного боку.

У комплекті з такою клямкою іноді продають універсальну відмичку, яка представляє собою тонку пластинку або довгу спицю з сплющеним кінцем. На ручці з лицьового боку дверей розташований спеціальний проріз, через яку за допомогою відмички можна відімкнути двері. Коли для відкриття дверей можна скористатися будь-яким предметом, відповідним за розміром, то відмичка може не входити до складу комплекту дверної ручки. Щоб зняти блокування з боку фіксатора досить просто повернути ручку.

Стаціонарні клямки. Ручки, які абсолютно не взаємодіють із замком, називаються стаціонарними. Стаціонарні ручки відштовхують або тягнуть від себе. Дані ручки необхідно встановлювати в двері, в які вмонтовано замок з роликового засувкою.

Форма стаціонарної ручки може бути різною. Однією з найпоширеніших форм стаціонарних ручок є П-образна форма. Через цієї форми стаціонарні ручки також називають скобами. Стаціонарна ручка може бути укомплектована накладкою на циліндр замка.

Фахівці радять звернути увагу на ряд наступних моментів при виборі дверних ручок. По-перше, ручка з кутом повороту не більше 30 градусів може бути оснащена механізмом, в якому язичок клямки буде повністю забиратися тільки в разі повороту ручки на 45 градусів. Як наслідок така комплектація може привести до деяких складнощів, тому що для виведення язичка з запірної планки, необхідно буде збільшити проміжок між дверним коробом і дверним полотном.

Дверну ручку і замок поставляють разом з запірної планкою, яка врізається в дверну коробку. Якщо міжкімнатні двері мають форму прямокутника в горизонтальному перетині, то у запірної планки повинен бути виступ для захисту поверхні дверної коробки від пошкоджень язичком дверного замка.

У зв'язку з цим частину планки, яка виступає, повинна захищати і коробку, і лиштву і бути трохи зігнутою.

2016-08-24 12:50:06