Броненакладки. Бронепластини

Броненакладки. Бронепластини

Навіть після встановлення кращого замка з високою секретністю, немає гарантії, що двері захищені на повністю. Лише після установки додаткових захисних елементів, таких як броненакладки, бронепластини, ймовірність злому дверей значно знизиться.

 

Це пояснюється тим, що якщо сердечник замка не захищений, то зламщикові набагато простіше і швидше висвердлити його, а не підбирати комбінації. У разі установки броненакладки, бронепластини, свердління неможливе, оскільки цей процес значно затягується у часі, і викликає шум.

 

З вищесказаного вже можна зрозуміти, що захисні елементи замка розділяються на броненакладки і бронепластини. Броненакладки в основному використовуються для захисту циліндрових замків, основним елементом яких є сам циліндровий механізм (сердечник). Циліндр в корпусі такого замку повертається і ховає ригелі тільки тоді, коли вставлений правильний ключ. Тобто в разі висвердлювання сердечника ці ригелі можна відвести самостійно, наприклад, за допомогою викрутки. Мимовольно можна зробити висновок, що захищати необхідно саме сердечник циліндрового замку. Бронепластини ж використовуються для сувальдних замків.

 

Броненакладка являєсобою дві металеві пластини (щитки), одна з яких встановлюється на зовнішню частину дверей, а друга - на внутрішню навколо замкової щілини, іншими словами, на сам сердечник замка. Таким чином, броненакладка повністю закриває доступ до замка і тим самим забезпечує додатковий захист від зовнішнього механічного впливу.

Як правило, броненакладки виготовляються з нержавіючої сталі, яка володіє високими характеристиками міцності, корозостійкості, зносостійкості. Але, незважаючи на це, навіть сталь необхідно покривати антикорозійними речовинами, що дасть гарантію довговічності експлуатації. Як правило, в якості засобів поверхневої обробки сталі використовують оцинкування з поліруванням, хромування з поліруванням, порошкове забарвлення, гаряче оцинкування.

 

Щоб броненакладка мала лаконічний строгий вигляд, і не зіпсувала зовнішню привабливість сталевих дверей, поверхня покривається спеціальними речовинами у колір латуні, бронзи, хрому.

 

Броненакладки бувають роздільними (коли конструкція передбачає дві пластини - одну під дверну ручку, другу під сердечник замку) і суцільними (коли конструкція являє собою єдину пластину, в якій роблять отвір і для ручки, і для сердечника).

 

За способом монтажу броненакладки поділяють на накладні, врізні.

 

Накладні броненакладки. Установка такого виду броненакладки гранично проста. Для цього майстру потрібно лише висвердлити декілька отворів в дверному полотні, до якого і кріпиться накладка за допомогою болтів. На жаль, це не найкращий спосіб установки, оскільки таку броненакладку можна зірвати (підколупнути).

Врізні броненакладки. При установці такої броненакладки використовуються більш потужні гвинти, які стягують протилежні пластини через самі двері і корпус замку. Для цього готується спеціальний великий технологічний отвір. Броненакладка кріпиться безпосередньо на замковий механізм, що унеможливлює її зривання.

 

Бронепластина встановлюється на корпус замку, повністю закриваючи всю його поверхню з зовнішнього боку. Кріплення відбувається за допомогою штирів, які вставляються у відповідні отвори бронепластини у напрямку до замку. Ці штирі фіксуються спеціальними стопорними кільцями. Таким чином, бронепластина подібно броненакладці істотно збільшує час можливого відкриття замку, забезпечує його взламостійкість.

Захист дверей броненакладками і бронепластиними є найбільш дієвим способом запобігання несанкціонованого проникнення в квартиру.

 

Але крім захисних властивостей броненакладка може виконувати і декоративну функцію. У наш час асортимент броненакладок досить широкий, що дозволяє задовольнити смак будь-якого, навіть найвибагливішого покупця. Броненакладка може стати не тільки надійним захистом замку, але і важливим елементом дизайну сталевих дверей.

2016-08-24 13:01:44